IMG_0380

Drugie życie drewnianej skrzynki…

…czyli co zrobić ze starą skrzynką na jabłka?

Uważam, że drewno jest jednym z najlepszych naturalnych materiałów, z którego można wyczarować istne cuda. Zobaczyłam przypadkiem u wujka na wsi stare skrzynki po jabłkach i się w nich po prostu zakochałam. Z jednej z nich postanowiłam zrobić praktyczną skrzynię na zimowe koce i poduchy.

Jestem zadowolona z efektu i mam nadzieję, że i Wam moja skrzynka się spodoba. Jest nie tylko niezwykle praktyczna, ale tez doskonale komponuje się z wnętrzem mojego salonu, stanowiąc jego ciekawą i niebanalną ozdobę.

Oceńcie sami.

Do wykonania skrzynki potrzebne są:

drewniana skrzynka na owoce
papier ścierny lub szlifierka
farba lub olej do drewna
4 kółka do mebli

IMG_0353

Na początek należy zeszlifować papierem ściernym całą skrzynkę (zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz). Jest to najbardziej czasochłonne zajęcie, ale przy odrobinie wprawy nie aż tak bardzo męczace :). Zeszlifowana skrzynka prezentuje się następująco:

IMG_0351

Zeszlifowaną skrzynkę malujemy farbą do drewna (wałkiem bądź sprayem) – co najmniej 2 razy. Jeśli chcemy mieć kolor tzw. rozbielonego drewna, można jeszcze na koniec zeszlifować skrzynkę. Można też drewno zaolejować – wtedy wydobędziemy jego naturalne piękno.

Po wyschnięciu skrzynki dokręcić wkrętarką obrotowe kółka. Ja na koniec dodałam kropkę nad „i” w postaci czarnej gwiazdy (za pomocą własnoręcznie wykonanego szablonu).

Skrzynka gotowa!

IMG_0368IMG_0372IMG_0375IMG_0376IMG_0378

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *